Elektronik sigara kullanan kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Günümüzde birçok kişi elektronik sigara kullanımında bulunmaktadır. 2000'li yılların başında üretimine başlanılan elektronik sigaralar, günümüzde birçok kişi tarafından severek kullanılan bir alet olmaktadır. Elektronik sigaraların en çok tercih edileni ve severek kullanılanı ise juul pods olmaktadır. Öyle ki hem kullanımı daha rahat hem de güvenli bir şekilde kullanım imkanı sağlamaktadır.

Elektronik sigaralar ve özellikle juul pods olan elektronik sigaralar, tüm zehirli maddelerden arınmış olup içerisinde nikotin barındırmazlar. Elektronik sigaralar güvenilir mekanizmaları sayesinde ortaya duman değil sadece buhar çıkarmaktadır. Bu da insan vücuduna normal sigaraya oranla daha az zarar vermektedir.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigaraların geçmişi 1960 yılına kadar dayanmaktadır. Ancak 2000'li yıllarda üretimine başlanmış ve halka satışa sunulmuştur. Elektronik sigaraların içinde hiçbir şekilde zararlı madde yer almamaktadır. Normal sigaranın içinde yer alan maddeler, elektronik sigarada yer almamaktadır. Nikotin oranını likit üzerinden ayarlayan kişilerin, nikotin bağımlılığını yenmesi sağlanmıştır. Elektronik sigaraların nikotini kişinin isteğine göre ayarlanmaktadır ve her türlü bağımlılığının önüne geçilmektedir.

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara kullanmak isteyen kişiler ilk önce kendilerine uygun olan modeli almaları gerekmektedir. Elektronik sigara temini yapacak olan kişilere birçok firma,  juul pod satın al hizmeti sunmaktadır. Cihazı temin eden kişiler, likit alarak cihaza koyarlar. Daha sonra cihazda yer alan düğmeye basarlar ve ağızlık ile ateşlenen likitten buharı çekip dışarı verirler.

Elektronik Sigara Parçaları ve Çalışması

Elektronik sigara içerisinde 3 temel parça yer almaktadır. Bu parçalar cihazın çalışmasını sağlamaktadır.

Elektronik sigara parçaları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Pil.
  • Ağızlık.
  • Atomizer.

Bu parçalar sayesinde cihaz, sorunsuz bir şekilde çalışma gerçekleştirmektedir. Cihazın en önemli parçası atomizer olmaktadır. Cihazda yer alan düğmeye basıldığında, likit ateşlenir ve hava ile karışır.

Elektronik Sigara Faydaları Nelerdir?

Elektronik sigaralar normal sigaralara oranla %95 daha az zararlıdır. Nikotin bağımlılığından kurtulmak isteyen kişiler, elektronik sigara sayesinde nikotin bağımlılığından kurtulabilmektedirler. Elektronik sigaranın içerisinde yer alan maddeler, sigara bağımlılığının önüne geçmekte son derece faydalı olmaktadır.